06 grudnia 2011

Poradnik dla Zielonych... Rodziców | spotkanie z autorkami! | 15.12.11Wyrzuć wszystkie inne poradniki i przeczytaj ten!
Przyjdź na spotkanie z autorkami - Reni Jusis, Magdą Targosz i dowiedz się, dlaczego jest tak cenny!

Jeśli jesteś rodzicem małego człowieka lub planujesz pojawienie się takowego, nie możesz przegapić tej książki! Takiej jeszcze nie było. „Poradnik dla zielonych rodziców” jest dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą, w bliskości ze swoimi dziećmi, a także tych, którzy są w ogóle „zieloni” w temacie rodzicielstwa. Weryfikuje wiele utartych, wygodnych poglądów funkcjonujących w dzisiejszym społeczeństwie. Wskazuje matkom i ojcom ścieżkę intuicji i świadomego podejścia do „wynalazków” dzisiejszego świata. Umacnia ich pewność siebie w podejmowaniu nieraz mało popularnych decyzji.
Książka napisana przez polskie autorki, wolna od product placement, wydrukowana na papierze z certyfikatem FSC.

Na poszczególne rozdziały składają się wywiady z ekspertami. Występują wśród nich: prof. Janusz Książyk, pediatra i gastroenterolog, kierownik Kliniki Pediatrii z Centrum Zdrowia Dziecka; Maria Romanowska, położna związana ze Stowarzyszeniem Dobrze Urodzeni i Domem Narodzin; Monika Staszewska, położna, przez wiele lat udzielała porad laktacyjnych w miesięczniku "Dziecko"; Małgorzata Czarniecka, instruktorka masażu niemowlęcego, współpracuje z Fundacją Rodzić po Ludzku; Agnieszka Stein, psycholożka dziecięca, propaguje rodzicielstwo bliskości.

Książka jest zbiorem inspiracji, m.in.: robienia „czegoś z niczego”, przepisów na domowe kosmetyki, sposobów na ekologiczne sprzątanie. Znajdziemy w niej także wykrój nosidła i pieluszki wielorazowej! Podpowiada jak dobrze poczuć się w skórze rodzica i być w zgodzie z (własną) naturą. To jest to, na co wielu z nas – rodziców poszukujących – długo czekało!

1 komentarz:

Makulka pisze...

Zapraszam do zapoznania się z moją recenzją tej książki http://makulka.blogspot.com/2014/09/poradnik-dla-zielonych-rodzicow.html

Kobieteria Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych